Warming Up Festival 2025 verbindt kunst en cultuur met klimaat - Stichting DOEN

Overslaan en naar inhoud gaan

Mijn DOEN

Warming Up Festival 2024

Warming Up Festival 2025 verbindt kunst en cultuur met klimaat

In november vindt in Amsterdam de vijfde editie plaats van het Warming Up Festival. Dit festival is onderdeel van het programma We Are Warming Up, een initiatief van Stichting Impact Makers en Tolhuistuin. Een maand lang staan kunst, wetenschap en ontmoeting centraal. Kunstenaars, wetenschappers en bezoekers staan stil bij klimaatrechtvaardigheid en maken samen nieuwe verhalen over het klimaat.

Festival in aanloop naar de Klimaattop

Het Warming Up Festival bestaat sinds 2020 en wordt elk jaar georganiseerd in aanloop naar de Klimaattop. Tijdens deze internationale top maken wereldleiders afspraken over het terugdringen van de opwarming van de aarde. Het festival sluit hierop aan door in Nederland kunst, wetenschap en publiek samen te brengen. Kunstenaars, wetenschappers en maatschappelijke bewegingen krijgen een podium om verhalen te maken en te delen. Deze verhalen starten gesprekken en geven nieuwe inzichten.

Klimaat raakt niet iedereen hetzelfde

Daarnaast wil het festival breed aandacht vragen voor het thema klimaatrechtvaardigheid. Dat gaat over een eerlijke verdeling van de gevolgen van klimaatverandering. Niet iedereen heeft evenveel last heeft van klimaatverandering. Het blijkt dat juist mensen met weinig geld of landen die minder hebben bijgedragen aan de opwarming, vaak het hardst worden geraakt. Het festival wil dit zichtbaar maken en bespreekbaar maken. Bezoekers komen in contact met de gevolgen van de klimaatcrisis voor natuur en samenleving.

Wat er te beleven is

Tijdens het festival zijn er voorstellingen, kunstinstallaties, films en debatten. Bezoekers zien kunstwerken die laten zien hoe de natuur verandert, theatervoorstellingen die persoonlijke verhalen vertellen en nog veel meer. In workshops ontdekken mensen hoe ze zelf iets kunnen doen om klimaat positief te beïnvloeden. Het festival vindt voornamelijk plaats in en rond Tolhuistuin in Amsterdam-Noord, maar ook op andere plekken in de stad zijn onderdelen van het programma te zien.

The Art of Coexisting

Het thema van 2025 is The Art of Coexisting. Dit betekent: leren samenleven op een eerlijke en nieuwe manier. Het thema draait om het klimaat, maar het gaat ook over recht, gelijkheid en hoe we met elkaar omgaan. Op 1 november opent het maand lange festival met Zita Pels (Wethouder van Duurzaamheid) en Esther Lagendijk (stadsdeelbestuurder van Noord). Na de officiële opening speelt het Cello Octet samen met actrice Sophie van Winden de meeslepende openingsvoorstelling CODA, waarin generaties met elkaar in gesprek gaan over de toekomst van de aarde. Zo begint een maand vol ontmoetingen, gesprekken en creatieve ideeën, en bedenken we samen hoe de toekomst eruit kan zien en wat ieder van ons kan doen.

Het VriendenLoterij Fonds steunt het Warming Up Festival omdat het cultuur en klimaat op een bijzondere manier met elkaar verbindt. Van 1 tot en met 30 november verandert Amsterdam in een plek waar kunst, wetenschap en publiek elkaar ontmoeten. Laat je inspireren en zie hoe ook jij kunt bijdragen aan een rechtvaardige en duurzame toekomst.

Het VriendenLoterij Fonds steunt Stichting Cultuur aan het IJ/De Tolhuistuin dankzij de deelnemers van de VriendenLoterij.

Ga naar de inhoud